Urząd Celny

Urząd Celny w Gdańsku (ul. Opłotki 1) jest pierwszym urzędem, który odwiedzamy po sprowadzeniu pojazdu zza granicy, w urzędzie zobowiązani jesteśmy do odprowadzenia akcyzy. Wyjątek stanowią – motory, quady i samochody ciężarowe, które są zwolnione z obowiązku odprowadzenia akcyzy.

W przypadku samochodów osobowych akcyza naliczana jest następująco:

Pojazdy z silnikami o poj. do 2000 cc^3 3,1% od wartości auta zadeklarowanej w umowie
Pojazdy z silnikami o poj. powyżej 2000 cc^3 18,6% od wartości auta zadeklarowanej w umowie

Uwaga : Urząd celny weryfikuje wartość zadeklarowaną w umowie z katalogiem info – expert i w przypadku stwierdzenia zaniżenia wartości może ją podnieść do średniej wartości rynkowej z katalogu. Trzeba również pamiętać, iż na złożenie deklaracji AKC-u i wniosku w urzędzie celnym mamy 14 dni od daty wprowadzenia pojazdu na terytorium Polski.

Wymienione informacje o urzędach nie są szczegółowe w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod czynnym całą dobę numerem informacyjnym —> 506 – 328 – 644

Uwaga : Aby zaoszczędzić czas i pieniądze w/w procedury wykonamy za Państwa w promocyjnych cenach - tablice rejestracyjne odbiorą Państwo u nas w biurze, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych dni wolnych z pracy, kosztów związanych z paliwem i czasu spędzonego w kolejkach urzędowych.